עדכון חודש דצמבר

Sunday 29 כDec, 2013

שלום לחברי וחברות הסניף הכללי,

בעדכון זה:

  1. סיכומי אסיפות הסניף הכללי ברחבי הארץ
  2. תזכורת: בקשה להחזר הוצאות לפעילים ופעילות
  3. מבצע חידוש דמי חבר/ה
  4. הזמנה לאסיפת הנציגים

1. סיכומי אסיפות הסניף הכללי ברחבי הארץ

מטה צפון

ביום שישי מושלג של חודש ספטמבר, התכנסו כ-15 חברי מטה צפון והסניף הכללי לפגישה במושבה הגרמנית בחיפה. הפגישה נפתחה בשיחה עם עמי וטורי על האתגרים של הטווח הקצר שעומדים בפני מטה צפון של כוח לעובדים והמשיכה בשיחה על הטווח הארוך ומה לדעתנו צריכה להיות דמותו של הארגון כשיאגד 50 אלף חברים. התקיימה שיחה ערה והשאלות המרכזיות שעלו  – הסכמה די רחבה על שימור המבנה הפירמידיאלי לבחירת ההנהגה (נציגים שבוחרים את צוות ארגון) תוך מחשבה על אפשרות של הוספת קומה בפירמידה – אסיפות אזוריות שיבחרו נציגים ל”מועצה ארצית”. עלו דעות שונות לגבי גודל ה”מטה” האופטימלי. האם הרבה מטות קטנים שמקיפים כמה אלפי עובדים כל אחד או מספר קטן של מטות גדולים יותר ו”חיתוך” בתוך האזור לפי ענפים? האם הייצוג הדמוקרטי צריך להיות לפי אזור גיאוגרפי או לפי ענף? האם הליווי המקצועי צריך להיות לפי אזור גיאוגרפי או לפי ענף?

תמונות מאסיפת הסניף בצפון

מטה דרום

בשלהי חג החנוכה, התאספו כמה חברים מהסניף הכללי במטה דרום, לאכול סופגניות ולדון בעתיד הארגון. השאלה המעסיקה את ועדת היגוי, כיצד צריך להראות הארגון כאשר יגיע לחמישים אלף חברים, עוררה דיון פורה שנשען ברובו על חיזוק הדמוקרטיה וכוחם של העובדים בארגון גדל. דובר על אסיפות אזוריות והוספת מטות, כדרך להשאיר את העובד בעל כוח. אולם, עלתה ביקורת הטוענת שאסיפות אזוריות מצריכה מידה של סולידריות בדומה לאסיפת הנציגים, שכיום אינה מצליחה לגייס אליה משתתפים רבים. בהתאם לכך, רבים מחברים באסיפה ראו בהצעה לחלוקה ענפית כנכונה יותר, עקב הרגשת השייכות והחשיבות לעובד.

מטה מרכז

התכנסנו,  15 חברי וחברות הסניף הכללי ומטה מרכז במשרדי כוח לעובדים, כדי להתעדכן בנעשה באסיפת הנציגים ולדון בדמות הארגון בעתיד. בדיון הודגשה החשיבות של שימור האוטונומיה של הסניפים, כמאפיין שבמידה רבה מבחין את כוח לעובדים מארגוני עובדים אחרים בארץ. הדיון נסוב סביב השאלה מה יגדיל את ההשתתפות של עובדים/ות במאבקים במקום עבודתם, ומה יאפשר לסניפים לתפקד בצורה עצמאית ואוטונומית לאחר השלב של המאבק הראשוני (לאחר חתימה ראשונה של הסכם קיבוצי). הועלתה השאלה האם המסגרת הארגונית האופטימלית היא אזורית או ענפית, והאם יש לעודד אוטונומיה סניפית תקציבית אל מול תקציב ארגוני שיאפשר גדילה מקסימלית של הארגון. בנוסף, הדיון נסב סביב תפקודו המקצועי של הארגון בהווה, והתחומים שבהם יש לפעול לשיפור. כולם/ן הוזמנו להצטרף להמשך הדיון בנושא בוועדת ההיגוי. לאחר המפגש הגיעה גולת הכותרת – בירה צוננת ב”נחמה וחצי”.

תמונות מאסיפת הסניף במטה מרכז

מטה ירושלים

ב-1 בדצמבר התקיימה אסיפת סניף והדלקת נרות במטה ירושלים.

2. תזכורת: בקשה להחזר הוצאות לפעילים ופעילות – באסיפות הסניף עלה כי רבים מכם/ן עדיין לא מבקשים/ות החזר הוצאות על הפעילות שלכם בארגון. לארגון יש תקציב המיועד למטרה זו, בבקשה אל תקחו עליכם/ן נטל כלכלי זה. מצ”ב נוהל החזר הוצאות וטופס החזר הוצאות.

3. מבצע חידוש דמי חבר/ה – בשל בעיה במערכת ניהול המידע של כוח לעובדים רבים מכם לא שילמתם דמי חבר ואף לא ידעתם מכך. לאחרונה המערכת שודרגה באופן משמעותי ע”י יורי אמינוב, הרכז הארגוני, וכעת יש לארגון מידע על מי לחדש דמי חבר/ה. על כן, לפני כחודש שלחנו תזכורת לתשלום דמי חבר/ה לחברים/ות הצריכים לחדש באופן פרטני. במהלך החודש הקרוב נשלח תזכורת נוספת אישית. במידה ולא תחדשו את דמי החבר נאלץ להסיר אתכם מפנקס החברים של הסניף. כמות גדולה של חברים בסניף מאפשרת גם מספר גדול של נציגים באסיפת הנציגים ואיננו רוצים כי הסניף יקבל יותר כוח מהנכון לו בתקנון עקב ריבוי חברים שאינם משלמים. בבקשה הקדימו לחדש את תשלום דמי החבר/ה. לחידוש לחצו – כאן.

4. הזמנה לאסיפת הנציגים, מאת יו”ר ומזכירות האסיפה:

‘כוח לעובדים’ מקים 2 מטות אזוריים חדשים – ואנחנו נתכנס לשמוע איך זה משפיע עלינו:

ביום רביעי 1.1.2014 בשעה 18:00 – נחגוג יחד את השנה האזרחית החדשה באסיפת הנציגות והנציגים הארצית של ‘כוח לעובדים’.

האסיפה תתקיים במקום חדש – במכללה לעיצוב ברחוב הנצי”ב 32 בתל אביב 10 דקות הליכה מתחנת רכבת השלום

להסבר הגעה לחצו כאן

באסיפה הקרובה, נדבר גם על המטות החדשים שקמים ב’כוח לעובדים’ – בשפלה ובצפון – וגם על פרויקט הרווחה החשוב שמוקם בימים אלו, ועל הדרכים שלנו כראשי-ועדים לקדם את תנאי הפנסיה של העובדות/ים שאיתנו.

להרשמה להסעות מכל המדינה או צורך בשמרטף – פנו לדפנה במייל daphna01@gmail.com או בטלפון 054-3311760

רוצים להציג עמדה על אחד הנושאים? יש לכם שאלות או הבהרות על אחד מנושאי הדיון – שלחו אלינו מבעוד מועד ehud@acri.org.il 0544-217046

לוח הזמנים לאסיפה:

18:00 התכנסות והרמת כוסית לשנה החדשה

18:15 הצגת הגדרות התפקידים של שכירים בארגון- הערות על ההגדרות של התפקידים הקיימים

ראו בקישור – הגדרות התפקידים הקיימים שהועברו בנובמבר האחרון

18:25 דיון על פיתוח המטות החדשים: הגדרות התפקידים החדשים של רכזות/י מטות גליל/משולש ושפלה. ראו מצורף – הגדרות התפקיד כפי שמוגשות לאסיפה על ידי צוות ארגון, והסבר נרחב

19:00 הפסקה

19:15 הצגת הפורום הפמיניסטי והנציבות לטיפול הטרדות מיניות

19:45 הסרת נציגים של סניפים שלא קיימו בחירות זמן רב – אכיפת ההחלטה של האסיפה בנושא.

ראו מצורף – נוסח ההחלטה של האסיפה בדבר גריעת נציגים שלא קיימו בחירות, וכן רשימת הנציגים שמועמדות/ים להסרה.

20:00 חלוקת סניף אגד תעבורה ל-6 סניפים. ראו מצורף- המלצת צוות ארגון

20:10 הסרת חברים מהסניף הכללי

20:15 הצגת פרויקט כרטיס-החברות והרווחה של כוח לעובדים. הצגת דרכים לקידום הפנסיה והתנאים הסוציאליים של העובדים במקום-העבודה.

רקע על מצב פרויקט הרווחה ב’כוח לעובדים’, ועל הסכמי הפנסיה הקיימים כיום ישלח בהקדם.

21:00 סיום

להתראות בקרוב,

אנא פנו אלינו בכל דבר ועניין

חברות וחברי הנהגת הסניף הכללי – נעה נוצני, שירה פנחס, עמרי פז, מאיה פרץ ויובל אופק

לקבוצת הפייסבוק של הסניף הכללי

אפשרות התגובות סגורה.